Erdős Mihály a MABISZ új elnöke

Az előző elnökség mandátumának lejártával március 24-én új nyolctagú ügyvezető elnökséget választott a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Pandurics Anett: a pesszimistánál is pesszimistább  forgatókönyv látszik megvalósulni

Pandurics Anett: a pesszimistánál is pesszimistább forgatókönyv látszik megvalósulni

A koronavírus ellenére nem állt meg a biztosítási piac növekedése, büszke lehet magára a szektor, ugyanakkor senki sem gondolta, hogy a járvánnyal ma itt fogunk tartani – értékelte az elmúlt másfél évet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) elnöke a szervezet konferenciáján. Előadásának talán legszomorúbb kijelentése alapján eljuthatunk oda, hogy a biztosítási piac egy idő után matematikailag nem fogja tudni kezelni a klímakockázatokat, és nem tud termékszintű védelmet nyújtani a természeti károk kivédésére.

MABISZ: erősen kezdték az idei évet a magyar biztosítók

MABISZ: erősen kezdték az idei évet a magyar biztosítók

Csupa jó hírrel szolgálhatunk a biztosítási piac első negyedévét illetően az MNB friss adatai alapján – kezdte a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) mai az online sajtótájékoztatóját Pandurics Anett, a szervezet elnöke. A Századvég kutatásából kiderült: a lakosság háromnegyede még nem hallott a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosításokról.

Több vagy kevesebb biztosítást kötünk a koronavírus-járványban?

Több vagy kevesebb biztosítást kötünk a koronavírus-járványban?

Kinyitnak-e a biztosítói ügyfélszolgálatok a korlátozások alatt is? Mely biztosításokból kötünk többet és melyekből kevesebbet a járvány alatt? Minek köszönhető a hosszú távú öngondoskodás felértékelődése 2020-ban? Mit mutat a kötelező biztosítások díjáról az MNB új kgfb-indexe? Mit hozott a biztosítóknál a távolságtartás az értékesítésben? Gyorsulás, lassulás vagy visszaesés jön 2021-ben a magyar biztosítási piacon? Többek között ezekről a témákról beszél a Portfolio Pénzügy Podcast újabb adásában Pandurics Anett, a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) elnöke.

Koronavírus-válság: egyelőre nem nyúltak hozzá életbiztosításaikhoz a magyarok

Koronavírus-válság: egyelőre nem nyúltak hozzá életbiztosításaikhoz a magyarok

A gazdasági visszaesés ellenére továbbra sincs érdemi visszaváltási hullám a magyar életbiztosítási piacon – mondta Pandurics Anett, a Magyar Biztosítók Szövetségének elnöke (képünkön) a szervezet mai online sajtótájékoztatóján. A kötelező biztosításokkal kapcsolatban felhívta a figyelmet: nem általában a károkozói pótdíjakkal szemben, hanem a túlzott pótdíjakkal szemben lép fel az MNB, a korábbinál kisebb mértékkel ugyan, de a károkozói pótdíjak a 2021. január 1-jétől érvényes tarifákban is megtalálhatók, ugyanakkor a piac még tanulja a felügyelet fellépése nyomán az újfajta árképzést.

Összeomlott a magyar utasbiztosítási piac, amúgy jól vannak a biztosítók

Összeomlott a magyar utasbiztosítási piac, amúgy jól vannak a biztosítók

Válságállónak bizonyult a magyar biztosítási szektor a koronavírus-járvány első teljes negyedévének adatai alapján – értékelték az MNB friss, általunk szerdán bemutatott statisztikáit a Magyar Biztosítók Szövetsége mai sajtótájékoztatóján. Az utasbiztosítások díjbevétele azonban a negyedére esett, és nagyon nehéznek ígérkezik a teljes szektor számára az idei év, örülhet a piac, ha stagnálni fognak a díjbevételek. Idén tömegrendezvények nélkül rendezik meg a MABISZ kezdeményezésére néhány éve elindult Biztonság hetét.

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2020-ban? Itt a biztosítóvezérek válasza

Mi lesz a magyar biztosítókkal 2020-ban? Itt a biztosítóvezérek válasza

A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2020-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2019-et saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2020-ra?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2020 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?

Autósok és leendő nyugdíjasok húzzák a magyar biztosítókat

A Magyar Biztosítók Szövetségének friss adatai szerint 8,5%-kal növekedett tavaly a magyar biztosítási piac díjbevétele, a nem-élet üzletág motorját a kgfb, az élet üzletágét a nyugdíjbiztosítások jelentették. Már közel 200 ezren töltötték le telefonjukra a biztosítók E-kárbejelentőjét.

Pálya szélére küldik külföldről a magyar biztosítókat?

Lesznek olyan piacra lépő innovatív cégek, amelyek a magyar biztosítók mostani költségszintjének akár a felével is működőképesek lesznek, és a pálya szélére szoríthatják a meglévő piaci szereplőket - hangzott el a Portfolio Biztosítás 2019 konferenciájának a biztosítóvezéri panelbeszélgetésében. A lakásbiztosítások piacán "nincs baj", ezért zűrzavar helyett a bizalmat növelő Minősített Fogyasztóbarát Lakásbiztosítás megteremtését várják a biztosítók az MNB-től.

Már 170 ezer magyar autósnak van E-kárbejelentője

Csaknem 170 ezer letöltésnél és 1000 kárbejelentésnél tart a MABISZ által létrehozott E-kárbejelentő - ismertette előadásában Pandurics Anett, a szervezet elnöke.

Mi lesz a biztosítókkal 2019-ben? Megszólal a nyolc vezér

A legnagyobb hazai biztosítók első emberét arra kértük év végén, értékeljék a mögöttünk álló esztendőt és adjanak előrejelzést 2019-ra. Alábbi kérdéseinkre válaszoltak:
1. Hogy értékeli 2018-at saját biztosítója és a biztosítási piac szempontjából?
2. Mit tekint saját biztosítója és a szektor előtt álló legnagyobb kihívásnak 2019-re?
3. Mely termékek, szolgáltatások és innovációk területén hozhat növekedést, előrelépést 2019 saját biztosítójánál, illetve a biztosítási szektorban?

Autósok, figyelem: januártól nagy újdonság jön a baleseteknél

Digitalizálták a magyar biztosítók a közúti baleseteknél használatos kék-sárga bejelentő nyomtatványt egy telefonos applikáció formájában. Egy készülékes és két készülékes bejelentésre is alkalmas, és januártól lesz letölthető E-kárbejelentő néven - jelentette be a MABISZ mai konferenciáján a szervezet elnöke.

Őrület: veszélyesen vezetünk, de részvénybe nem merünk fektetni

Hiába nő szépen a háztartások vagyona, alulteljesítők vagyunk az öngondoskodási hajlandóság, a befektetői kockázatvállalás területén és a fiatal korosztály megszólításában is. A hazai öngondoskodási piac vezetői értékelték a helyzetet és beszélték meg a teendőket az MKT Közgazdász-vándorgyűlésének pénteki napján. Többen az állami szerepvállalás erősítését sürgették, és felhívták a figyelmet, hogy az öngondoskodási piac és a tőzsdefejlesztés kölcsönösen támogathatná egymást.

Már 250 ezren szálltak be a legnépszerűbb magyar nyugdíjtermékbe

Már több mint 250 ezer magyarnak van adókedvezményes nyugdíjbiztosítása, a biztosítók ezekből származó díjbevétele is a várakozások felett, több mint 30%-kal növekedett tavaly - derült ki a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) mai sajtótájékoztatóján, amelyen ismertették a szervezet végleges, 2017-es piaci számait. Mivel a nyugdíjpénztári tagok száma eközben 1,1 millió környékén stagnál, a NYESZ-számlák pedig 120 ezer környékére csökkentek, az utóbbi években a nyugdíjbiztosítás tekinthető a legnépszerűbb magyar nyugdíjterméknek. A magyar biztosítási szektor teljes díjbevétele 7%-kal emelkedett tavaly; az "etikus" életbiztosítási szabályozás az értékesített darabszámot visszavetette, az átlagdíjak növekedése viszont ezt kompenzálta.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.